Rok 2017 u Tete-Art

…Nechať trocha spomaliť vlastný čas, rozšíriť priestor aby si myšlienky mohli odpočinúť v srdci a tak oddýchnuté mohli zvoliť správny krok do nového roka 2018….

Poznáte to, človek mieni a pán Boh mení…
Tohtoročný Silvester sme prvý krát mali tráviť na nóbl párty. No okolnosti sa zmenili a do spoločnosti nejdeme. Veľmi som sa na akciu tešila, a určité sklamanie bolo preto na mieste, no teraz som vlastne aj celkom rada.

Vojtík je v práci, v byte je ticho, za oknami bielo a mrazivo a ja mám snáď po prvý krát v tomto roku čas sa aspoň na chvíľu zastaviť, zamyslieť, usporiadať si myšlienky a prejsť si celý uplynulý rok.

Oj, a veru že to bol hektický, pracovný rok, kedy sme sa snáď ani na chvíľu nezastavili, nemali chvíľu kľudu či ticha. Toto v žiadnom prípade nieje sťažnosť, je to proste fakt. Faktický, faktovitý fakt :-)

Ticho je niečo čoho sa nám až tak veľmi nedostáva.
Tým, že v podstate všetok náš čas vypĺňa práca, tak nám žiaden neostáva na oddychovky v podobe kníh, či filmov. Preto u nás v podstate po celý deň počuť nieakú audio-knihu, ktorá nám prácu spríjemňuje. Za tento rok sme si ich vypočuli 47 a mnohé z nich dvakrát.
Ak práve nepočúvame audio-knihu, tak máme pustený dáky zahraničný seriál či film, ale to len v prípade, že práve robíme takú manuálnu časť práce, kedy sa dá od danej časti výrobného procesu odtrhnúť zrak a sem tam mrknúť na monitor.

Hmm, píšem, že „….po celý deň…“ to však nieje tak úplne pravda. Skôr po celú noc a celé poobedie a večer u nás počuť audio-knihy či seriály a filmy. Sme v podstate také nočné tvory, ktoré najlepšie a najefektívnejšie fungujú v noci a doobedu spia. Viem, že to nie je zrovna najzdravší životný režim, ale voľáko nie sme schopný sa tak povediac „preonačiť“.
Už sme skúšali, chodiť spať o 22:00 a vstávať o 05:00 ráno. No veľmi to nefungovalo. Hoc sa nám páčilo, že je 11 či 12 hodín doobedu a my už máme toho toľko za sebou, a inokedy by sme ešte len vstávali, no celý deň sa nám strašne driemalo, boli sme ako také mátohy, neurobili sme ani polku z toho čo stihneme v noci a večer, keď bolo treba ísť spať, nie a nie zaspať. Neprešlo veľa času a postupne sme si začali lehoty posúvať. Nepôjdeme spať o desiatej večer ale až o jedenástej, a vstávať budeme o šiestej. Pár dní na to sme to porušili, pretože to chcelo ešte tak hodinku aby bola zákazka hotová a ďalší deň sa mohla poslať. A tak sme šli spať po polnoci. A samozrejme aj raňajšie vstávanie sme si opäť posunuli… Ani sme sa nenazdali a boli sme opäť tam kde sme začali. Celé poobedie, večer aj noc fungujeme a doobedu spíme.

Polka kdejakých vedeckých článkov vraví, že to nie je pre organizmus vôbec dobre, druhá polka zasa tvrdí, opak. Niečo v tom štýle, že telo samé vie čo mu najviac vyhovuje. Kde je však pravda?
Skutočnosťou však ostáva, že pokiaľ sa chce človek živiť ako handmade tvorca tak sa rozhodne nemôže flákať a zaháľať a vyrábať menej ako je reálne schopný.
Aký režim vládne u vás? Ak máte pre nás radu ako zmeniť čas kedy je človek najproduktívnejší sem s ňou! :-)

Predtým sa však musíme k jednej veci priznať….Je to niečo čo nám veľmi sťažuje naše fungovanie….
Posteľ.

Naša úžasná, dokonalo dokonalá posteľ. Ani nie tak posteľ ako rám, ale predovšetkým madrace. Keď sme si pred tromi rokmi kúpili a prerobili byt, jednou z vecí do ktorých sme naozaj investovali boli veľmi kvalitné a veľmi drahé madrace. Skvelé vankúše, periny a obliečky sú takou čerešničkou, ale madrace sú základ. Skoro každý deň sa smejeme, že je to tá najlepšia a zároveň najhoršia kúpa v našom živote. Najlepšia pre to, že obaja ľúbime spinkať :-D a na týchto madracoch sa naozaj doknalo spí a najhoršia pre to, že vyliezť z postele je neskutočný boj. Boj kde treba obrovskú dávku sebazaprenia a sebakázne. Dokonca je hraničiaci s utrpením!
Vravíme, že sa na tom smejeme. V skutočnosti, či sa smejeme alebo „hromžíme“, záleží od toho ako veľmi podľahneme kúzlu našej postele.

Ej veru, minulú zimu sme jej značne podľahli a od toho sa odvíjal aj celý náš rok. Platí u nás totižto, že čo raz zanedbáš budeš dlho ľutovať. A tak sa aj stalo, ale k tomu sa ešte dostaneme.

Ako som už na začiatku riekla, bol to pracovný, hektický a vlastne aj veľmi plodný, tvorivý a cestovateľský rok.

…Pracovný a cestovateľský rok….
Už v januári sme jednou víkendovou handmade akciou odštartovali našu trhovú sezónu. A za rok sme rôznych kreatívnych akcií, rínkov, handamde trhov a podobne absolvovali, ak dobre rátam, 30.

Niekoľko krát sme tohto roku pracovne navštívili Bratislavu, Nitru, Trenčín, Žilinu či Bojnice. Ale mohli ste nás nájsť aj na Myjave, vo Východnej, v Detve, v Terchovej, v Hrušove, v Kremnici, v Sebechleboch, v Starej Turej, v Malackách i v Poprade a v Banskej Bystrici.
Zatiaľ sa nám nikdy nepodarilo dostať na Východ Slovenska. Viete o nieakých akciách ktoré sa tam konajú, kde by ste nás radi videli?

Najďalej sme tohto roku zavítali na súkromnú jednodňovú akciu do Prahy.

Bola to jedna z našich najväčších tohtoročných výziev.

Konala sa 5.12. za nami bolo množstvo kvalitných a vyčerpávajúcich podujatí, v dijári kopec zákaziek s blížiacou sa lehotou kedy ich treba zákazníkovi poslať, a samozrejme už prichádzali aj Vianočné objednávky a pred nami boli dva náročné Vianočné trhy. Okrem toto máme rozbehnutých niekoľko úspešných spoluprác s rôznymi obchodíkmi, do ktorých treba pravidelne naše krasotinky dopĺňať a do toho Vojtík chodil aj do svojho zamestnania, ktoré je v decembri obzvlášť unavujúce a plné nadčasov. Samozrejme sa treba starať aj o domácnosť a všetky naše zvery a že ich veru nieje málo :)

Tento event v Prahe bol od Doterry, kde sme mali možnosť sa zúčastniť ako jedny z mála. Bola to súkromná, prezentačno-predajná akcoška pre zákazníkov z Ameriky.

Išli sme za nimi nie len z našimi krasotinkami, ale vyrobili sme rôzne špeci doplnky čisto len pre nich.

O 6 ráno sme mali vyrážať z domu, taký bol plán. Nevyšiel :-D Nakoniec sme odišli až o 8:00 pretože som sa naozaj potrebovala aspoň 3 hoďky vyspať a samozrejme kým sa vymotkáte, pobalíte, naložíte, skontrolujete ešte raz skontrolujete tak to kus trvá. Kus viac ako len kus :-D
Ujo Google povedal, že cesta bude trvať 6 hodín. Postla som na tento náš plán na FB a Instagram ako info o každej akcii kam sa chystáme a okrem prianí šťastnej cesty sme dostali aj dosť varovaní, že to nieje možné za 6 hodín stihnúť, keďže diaľnice v CZ sú v stave v akom sú.

V tom období už celkom snežilo a nechceli sme riskovať, že cestou chytíme skrížený kamión a nestihneme prísť do Prahy včas, tak sme sa rozhodli, že pôjdeme cez Bratislavu. Ľudia moji zlatý, to čo v tej Bratislave máte za otrasné kolóny?! Prvý a naozaj pevne verím, že aj posledný krát som trčala 45minút v zápche! Nikde sa nestala žiadna nehoda, nič nikde neopravovali, cesta nebola zúžená, žiadne obmedzenia….Proste len kolóna jak fras…Strašné! Napriek kolóne a napriek panelovým diaľniciam v CZ, kde to s vami drncá jedna báseň, a napriek tomu, že ich kade tade opravujú a teda je premávka obmedzená a aj napriek tomu, že v CZ je evidentne dovolené aby sa kamióny na diaľnici medzi sebou predbiehali, (inak to je ďalší úžas, neskutočne to spomaľuje premávku kým jeden kamión predbehne iný kamión…) som to dala pod 6 hodín.
Dorazili sme teda včas a hajde vybaľovať sa. Dve hodiny na vybalenie a rozloženie, hodinu a pol na prezentáciu a následne ďalšie dve hoďky na balenie. A šup-šup potme, rýchlo, domov. Bilancia? Málo spánku, dlhá a náročná cesta ktorú som odšoférovala sama, veľa kávy, nealko pivo, jedna čokoláda pre troch, jedna bageta, dobrá audio-kniha a veľmi hlasná hudba, náročná komunikácia v cudzom jazyku, spiaci Vojtík, spiaca mamina v aute a veľa chladného vzduchu a spearmint žuvačiek na prebratie.

Bolo to náročné pre všetkých nás troch, pre každého trochu inak ale pre žiadneho ani viac ani nemej a dali sme to! Veľmi som za to na nás hrdá!
Nuž a tri dni na to sme už boli opäť v Bratislave na trhoch…:)

…Pracovný a hektický rok….

Celý rok bol viac menej značne hektický, no ako to asi všetci poznáte najhektickejšie obdobie nám nastalo po vyššie spomínanej Prahe. Obdobie po 5.12., pre niekoho sa blížia sviatky radosti a pokoja a pre nás? Najskôr chaos, stres a panika až potom sviatky radosti a pokoja :-D

Vojtík často v práci, nadčasy a žiadna šanca zobrať si voľno, teda nie že by mu ešte dáke ostalo :-D Podchvíľou prichádzajú ďalšie a ďalšie objednávky so žiadosťou o doručenie do Vianoc. Klienti, ktorých zákazky už pár dní mate zaevidované, dotazujúci sa kedy im tú ich už pošlete a či príde včas.

Handmade výrobcovia, poznáte to? Jasné že hej, že sa vôbec pýtam :)
90% z vás má ďalšie zamestnanie, všetci sa musíme starať o domácnosť a domácich miláčikov a to radšej nehovorím o tých z vás čo to stíhajú aj popri deťoch! Ste super! Bez akejkoľvek pretvárky klobúk dole! :-)

Zákazníci naši, vám patrí naše obrovské, obrovitánske ďakujem! Bez vás by sme tu neboli. Nútite nás prekonávať svoje limity, staviate nám latku vyššie a vyššie, posúvate nás vpred a tak to má byť :-) Ďakujeme vám, že ste do nás vložili dôveru i keď ste u nás objednávku vytvorili neskôr ba až neskoro, že ste nás chápali keď sme vám odpisovali, že ešte na vašej objednávočke pracujeme aj keď už bol pokročilý dátum. Že ste na nás nevrčali a verili v nás. Ďakujeme za vaše spätné väzby, veľmi sa z nich tešíme! Aj z tých súkromných aj z tých verejných. Možno to bude znieť ako klišé, ale vaša spokojnosť je naozaj naša radosť.

S počudovaním musím uznať, že hoc to bolo veľmi hektické obdobie, tak sme nestresovali, nenerváčili a nehysáčili. Neviem či preto, že už sme boli tak unavený a neostala na stres už žiadna sila, alebo preto, že sme v podvedomí vedeli že to proste dáme….Ritky nám stislo len raz a to 20.12. kedy bolo treba poslať 90% objednávok. Vojtík prišiel 19.12. z dennej a pripojil sa ku mne. Vyrábali sme celú noc a v podstate celý deň, a aj tak sme nemali hotové ani zďaleka to všetko čo sme hotové mať mali. Nemôže povedať, že by sa nám nedarilo, ani, že by sa nám niečo pokazilo a bolo to treba vyrobiť na novo, to nie. Len proste to voľáko šlo všetko veľmi veľmi pomaly. A to až tak, že na poštu som stihla prísť za 5 minút 17:00 kedy u nás poštu zatvárajú. A potom rýchlo nazad domov, dokončiť ďalších pár objednávočiek, zaviezť Vojtíka do roboty a chytro do Bystrice lebo tam je pošta otvorená kus dlhšie. Aj tam som stihla prísť, ale tentokrát za 3minúty záverečná a Vojtík ma po tomto kúsku začal volať Tetepaldy (Fitipaldy)

Ak niečo naozaj ale fakt naozaj milujem tak je to šoférovanie…Až raz budem veľká tak budem jazdiť reli alebo budem pilotom formuly, to si ešte do vtedy premyslím :-D

Ale poďme späť k „hektickej“ téme. I tak sme všetko nestihli. Stále nám ešte ostávala štvrťka neskompletovaná. Posielame prvou triedou, ale a doručenie by malo byť nasledujúci pracovný deň . Báli sme sa však na to spoľahnúť a tak sme sa rozhodli všetkým zákazníkom ktorým sme posielali objednávky 21.12. zaplatiť expres kuriéra aby im naše krasotinky prišli včas. Objednávky na výrobky ktoré sme mali skladom, sme dokonca prijali ešte toho 21. a v ten deň ich aj poslali. A našu poslednú Vianočnú objednávočku sme boli osobne odovzdať 22.12. u nás v meste.

Všetky objednávky dorazili včas! :-)

Tu musím podotknúť, že sme už boli tak naštelovaní, že keby sa čokoľvek pokafralo, tak sadáme do auta a 23.12. by sme vám objednávky doniesli priamo domov hoc by bola jedna z Bratislava a ďalšia z Košíc. Proste naozaj čokoľvek, len nech ju máte včas doma. Pre mňa osobne sú Vianoce neskutočne dôležité, a hoc si štandarne vyhradzujeme na výrobu a dodanie tri týždne, pred Vianocami toto všetko padá a prijímame každú objednávku do chvíle kým vieme že to ešte stihneme. Berieme na seba plnú zodpovednosť a rátame aj s tým, že sa niečo môže pokaziť a vždy urobíme maximum preto aby ste naše krasotinky mali včas doma, lebo za žiadnych okolností nechcem aby ste mali kvôli nám čo i len náznak pokazených Vianoc. Ja viem, že Vianoce nie sú o darčekoch, ale aj tie k nim neodmysliteľne patria i keď sú to len drobnôstky ako napríklad náušničky či zrkadielko z našej dielničky…

Počas celého roku sa prejavovalo to, že sme v zime podcenili zásobenie sa, no najviac sme to pocítili v predvianočnom čase. To túto zimu nesmieme dopustiť.

…Pracovný, plodný a tvorivý….

Rok 2017 však bol pre nás predovšetkým rokom plodným a tvorivým.
Pokračovali sme na vlne ešte z roku 2016 kde sme si pre vás pripravili tri články s názvom Zmenáreň a podtitulmi Stojan, Zrod a Výrobky. Kde sme sa vám snažili priblížiť čím sme si za tie roky prešli aké skúsenosti sme nadobudli, čo sme vylepšili…

Viac menej sme v tom pokračovali, len sme sa zamerali na ďalšie nemenej dôležité veci.

Založili sme si Instagram, kde môžete sledovať drobné aktuality z nášho súkromno pracovného života, outfitové inšpirácie, či info o tom kde nás nájdete najbližšie.

Ukončili sme pár spoluprác s niektorými obchodíkmi a vytvorili nové. Teraz môžete nájsť naše krasotinky v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. A od jari do jesene aj v informačnom stredisku Vydra na Čiernohronskej železničke a tiež na salaši Zbojská.

Ukončili sme spoluprácu s niektorými dodávateľmi, a našli nových, spoľahlivejších s kvalitnejšími komponentami.

Vymenili sme štandard za exkluzív. Začali sme ploskačkami a na ďalšie exkluzívne novinky sa môžete tešiť v ďalšom roku.

Užili sme si trošku publicity keď aj o nás napísal časopis Fit štýl.A potom sa ešte pár krát objavili naše výrobky aj v iných časopisoch.

Opäť sme spolupracovali so šikovnou Zorkou z Kura Hrabura a vznikli tak niektoré nádherné vzory pre naše krasotinky.

Nadviazali sme aj ďalšiu spoluprácu s veľmi šikovnou Ivankou a o tej sa dozviete viac začiatkom nového roka.

Nečakane a náhle sme na jeseň prišli o pána u ktorého sme si dávali pripravovať podklady pre naše krasotinky, pretože tragicky zahynul v Tatrách a existencia Tete-Art na chvíľu zakolísala. Ale aj to sme vyriešili a to aj vďaka úžasnej, šikovnej, ochotnej a silnej pani manželke tohto pána. Za čo jej patrí veľmi úprimná a vrúcna vďaka a náš veľký obdiv, ako to všetko dokáže sama zvládať.

Veľa sme pracovali v pozadí, na veciach ktoré nevidíte, no treba ich urobiť aby všetko fungovalo ako má.
Pripravili sme pre vás nové, podrobnejšie popisy k jednotlivým výrobkom.

Sashe prišlo s novou funkciou variácií, a tak postupne prerábame jednotlivé výrobky tak aby ste si ich mohli jednoduchšie a prehľadnejšie objednať. A vzápätí príde na rad aj naša stránka.

Zaobstarali sme si fotobox aby ste mali čo najreálnejšiu predstavu o farbách jednotlivých našich krasotiniek.
Niektoré výrobky sme už aj prefotili na novo, niektoré nás ešte čakajú.

Investovali sme do veľmi drahých, ale zato veľmi kvalitných špeciálnych pier, aby sa nám na nových vzoroch pracovalo čo najlepšie a mohli sme tak pre vás vytvárať samé skvosty :-)

Nuž a samozrejme sme pre vás tvorili novinky. Tohto roku do nášho e-shopu pribudli napríklad aj v týchto vzoroch:

Je to však len hŕstka z nich, mnoho mnoho ďalších nájdete v našej galérii a veľa ich ešte ani nieje pridaná, tie budeme pridávať postupne. A tiež je faktom aj to, že niektoré vzory sa do galérie nedostanú vôbec a reálne ich bude možné zakúpiť iba osobne na trhu či v niektorom z obchodíkov s ktorými spolupracujeme.

V decembri sa nám podarilo zúčastniť aj handmade aukcie pre ľudí s neľahkým osudom, kde sme venovali náušničky Július, ktoré sa úspešne vydražili :-)

V budúcom roku sa môžete tešiť na predstavenie novej spolupráce, mnohé nové krasotinky a určite na exkluzívnu edíciu ktorá sa v mojej hlave rodí už niekoľko rokov, no až teraz dozrel ten správny čas aby sme sa aj reálne pustili do jej tvorby. A samozrejme aj mnoho mnoho iného, však rok je dlhá doba.

My sa špeciálne tešíme na jar, ale o tom si tiež povieme neskôr ;-)

Môj čas sa dnes na chvíľu spomalil, moje myšlienky dnes dostali priestor… Keby šlo všetko podľa plánu tak by som sa celý deň pomaličky chystala na úžasný večer. Perfektný make-up, super vlasy,pekné nechty, sexi šaty, vysoké opätky a tak podobne, miesto toho som konečne mala čas vypnúť, celý celučičký deň píšem tento článok a vďaka nemu som mala naozaj čas si prebrať uplynulý rok a tak trošku zabrdnúť aj do toho budúceho. Ešte by to chcelo popridávať sem dáke fotočky, či to stihnem ešte dnes neviem. Snáď a ak nie tak vám ho pridám zajtra…

Užite si nádherný a veselý Silvester priatelia. Vojtík práve dorazil z práce, a čaká nás pohodový večer. Tatársky biftek, pivo, Frndžalica, Interstelar a snáď si stihneme aj dáke lego postaviť :) a potom ohňostroj na balkóne so všetkými našimi zvermi. Lebo naše zvery sa ohňostroja vôbec neboja a potom hajde do perín, ráno nás čaká lyžovačka na Chopku. Na tej správnej strane Chopku!

Krásny večer priatelia,
ze tím Tete-Art, TetePridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *